Vår slekt - historier om våre aner
Både Myken i Rødøy, Lesja i Gudbrandsdalen og utvandring blir tema på dette møtet. Det blir slektsforskning i praksis, da to av våre medlemmer, Lill Tove Lunheim og Tore Moen, forteller litt fra egen slektsforskning.
Kyststien Bodø - foto Anne Grete Mensen
Vår slekt - historier om våre aner
Torsdag 4.desember 2025 kl. 1830
Litteratursalen, Stormen bibliotek
Lill Tove Lunheim og Tore Moen
Mange av medlemmene våre har hatt slektsforskning som hobby i mange år, og er erfarne slektsforskere. Funnene blir nok delt med egen slekt, men hvorfor ikke dele litt med flere som har denne hobbyen?
På dette møtet forteller to av medlemmene våre litt fra funnene sine i jakten på egne aner og slektninger. Hvert foredrag tar ca. 20-25 minutter. Her vil det nok være tips til nytte både for nybegynnere og erfarne slektsforskere.
Lill Tove Lunheim: Mine oldemødre på Myken. Begge oldemødrene på farssiden kom og bosatte seg på det lille fiskeværet Myken i Rødøy kommune. Hvor kom de fra, og hva er deres historie?
Tore Moen: Utvandring fra ei lita grend i Gudbrandsdalen. Mange lesjingar reiste, nokre kom tilbake.
Velkommen
Møtet er gratis og alle interesserte er velkommen!
Strømming
Foredragene blir strømmet. De kan følges direkte og ses i ettertid. Du finner det her: Vår slekt - historier om våre aner
