Hei
Har prøvd meg litt på denne, men ikke funnet noe svar til spørsmålet ditt. Anne Johansdatter er jo ett navn det er mange av. Men linker det jeg har funnet.
Dåp Ingeborg Ivara:
http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?i ... x_side=-42
Einar Olufson Schjetne i 1900 tellingen:
http://digitalarkivet.uib.no/cgi-win/We ... k=713#ovre
Om man går på gravminner, står det ikke noe om fødselsdato på Anne:
http://www.disnorge.no/gravminner/vis.p ... y&start=50
Jeg finner ikke Ingeborg sin konfirmasjon. I klokkerbok for Melhus 1912-1933 er det også ført konfirmanter for Leinstrand kirke.
Denne boken har ikke vielser for Leinstrand kirke, og kirkebøkene for Leinstrand har ikke vielser etter 1909 (om de da giftet seg her...)
Her er dåp av en datter Ester Oline:
http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?i ... x_side=-55
Her ser man at de også har mistet ett barn.Dette barnet finner jeg ikke i boken for Leinstrand. Har sett raskt gjennom fra ca.1911..
Her er dåp av deres sønn Olav:
http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?i ... x_side=-64
Her står det at de har hatt 4 barn før, hvorav tre lever. Da har jeg nok bladd over ett barn.
For å finne hvor Anna kommer fra må man vel finne vielsen eller dåp av andre barn som kan nevne hennes fødested ( irriterende at ingen av de som er linket har dette

Man kan også gå på faddere for å se om noe slektsnavn som ikke hører til Melhus går igjen. Jeg er ikke kjent i området. En annen ting du kan gjøre er å bestille dødsattest/skifte for å se hva det nevner. Finnes det bygdebøker for Leinstrand? De kan ha info.
mvh
Vibecke