Ulykke på setesdalsbanen, Evje stasjon

Moderator: MOD_Aust-Agder

Svar
Brukeravatar
Gaute Fjeldstad
Innlegg: 63
Registrert: 3. november 2013 kl. 14.23
Sted: HARESTUA

Ulykke på setesdalsbanen, Evje stasjon

Legg inn av Gaute Fjeldstad » 14. februar 2024 kl. 15.44

Min bestefar Georg K Sole f.1899, sønn av banevokter Helmik Kristiansen f.1869 var i ei ulykke og mistet en arm. Hans søster omkom i samme ulykke(?) Jeg har blitt fortalt at det var et godstog som ikke var varslet som var årsaken til dette. Helmik var banevokter og var stasjonert på Evje stasjon fra 1902 før det var han på Moi og Hornnes. På Evje st. til han gikk av med penson. 
Jeg har gjort utallige søk på universitetsbiblioteget, frisøk på Googel og andre steder uten å finne noe om denne ulykken. Er det noen her på forumet som kan hjelpe meg? 

 
 
 

Brukeravatar
Ulf Ruud Simensen
Innlegg: 2502
Registrert: 30. april 2014 kl. 18.50
Sted: TOLVSRØD

Re: Ulykke på setesdalsbanen, Evje stasjon

Legg inn av Ulf Ruud Simensen » 14. februar 2024 kl. 18.20

Har du prøvd en henvendelse til NSB?
De skal visstnok ha et historisk arkiv. Om slike hendelser er i det, tør jeg ikke si, men en hyggelig kort mail til dem, burde gi deg et foreløpig svar. 😊

Ulf S

Brukeravatar
Gaute Fjeldstad
Innlegg: 63
Registrert: 3. november 2013 kl. 14.23
Sted: HARESTUA

Re: Ulykke på setesdalsbanen, Evje stasjon

Legg inn av Gaute Fjeldstad » 14. februar 2024 kl. 18.42

Det er selfølgelig en mulighet. Takk for tips. 
vh Gaute

Svar

Gå tilbake til «Evje og Hornnes»