"... hendes mand er dømt nord for blodskam."
Kilde: http://digitalarkivet.arkivverket.no/ft/person/pf01058468003152
Dette er vissnok snakk om Hundholmen, som jeg forstår at er Bodø. Dette må altså ha skjedd før 1801.
Guru og Isach giftet seg på nyåret i 1786, og knapt en uke etterpå blir datteren Inger Johanna født/døpt. Neste og siste barn Elisabeth blir født i 1790. Familien bor i Tjøtta/Alstahaug.
Guru har en datter fra før, Olava Pedersdatter, denne jenta finner jeg ingen informasjon om i folketellingen 1801 heller, og lurer på om hun var involvert i denne saken med Isach.
Alle innspill mottas med takk, i hovedsak lurer jeg på om noen vet om noen kilder jeg kan lete i for å finne ut mer av dette? Hvis ikke er det selvfølgelig er alternativ å la fortid være fortid, dommen er sonet og dette var nok tungt å bære for alle i og rundt familien.
På forhånd takk for hjelp
