Søker informasjon om opphavet til Mari Lassesdatter, f. 20 juli 1842 i Haram. Hun giftet seg 29.jan 1871 med Lars Petter Ingebrigtsen Søvik. De flyttet til Øvstebø, Slettebak, Skodje samme år og de tok senere dette etternavnet. Mari Lassesdatter døde i 1928.
Jeg har mye informasjon om Mari sine etterkommere, men står ganske fast når det kommer til hennes herkomst. Hun var et uekte barn av Lasse Lassesen og Henrikke Hansdatter. Sto konfirmant i Haram i oktober 1857, var tjenestepike på Flem ved folketellingen i 1865 og står oppført med oppholdssted Kjerstadbøl ved bryllupet i 1871.
Jeg har funnet en Lasse Lassesen under tvangsarbeid i Bergen i 1866, men er usikker på om dette er samme person.
Vet noen noe om herkomsten til Mari Lassesdatter? Hvor kom hun fra? Hvor kommer hennes mor fra? Hvem var egentlig denne Lasse Lassesen? Giftet foreldrene hennes seg?
Mange spørsmål, foreløpig få svar. Håper noen har noe informasjon å komme med

På forhånd, tusen takk.
Mvh,
Karoline