Ole Christiansen og Ingeborg Gundersdatter 1786

Moderator: MOD_Østfold

Svar
Erik Hov
Innlegg: 1117
Registrert: 19. desember 2005 kl. 13.02
Sted: GJØVIK

Ole Christiansen og Ingeborg Gundersdatter 1786

Legg inn av Erik Hov » 15. november 2006 kl. 14.19

Jeg prøver å finne flere ting. Er nå på "jakt" etter mine mulige tipptipptipptippoldeforeldre Ole Christiansen og ingeborg Gundersdatter. De fikk en sønn Christian Olsen døpt i Skiptvet 26 Aug 1781. Jeg finner på familysearch.org et foreldrepar med de samme navnene Ole og ingeborg som fikk en datter Anna ,døpt 17 Des 1786 (Fladbergeie ,Rakkestad).
Jeg skulle tro at Christian og Anna er søsken. Om jeg har funnet de rette anene mine her vet jeg ikke ,men hvis jeg har det tok Christian navnet Dalstrøm.
Jeg finner ikke familien i Rakkestad 1801. Jeg anar at en eller begge foreldre Ole og ingeborg kan ha dødd tidlig. Moren kan ha giftet seg på nytt ,mange ting sannsynlige her.

Det jeg lurer på er om Ole og Ingeborg fikk flere barn i Rakkestad og om det er noen dalstrøm i Rakkestad på denne tiden som kan ha gitt Christian navnet Dalstrøm.

Mvh Erik

Svar

Gå tilbake til «Rakkestad»